Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Planšetinių kompiuterių era įsibėgėjo

plansetai

Šiandieninis pasaulis vargu ar begalėtų suktis greičiau. Globalėjanti visuomenė ir tobulėjančios technologijos reikalauja patogiai, lengvai ir greitai prieinamos informacijos. Nors nešiojami kompiuteriai savo laiku ir labai palengvino darbą bei informacijos paiešką, tačiau šiandien jų dažnai nebepakanka. Jie tapo per daug nepatogūs ir per lėti vis didėjančiam gyvenimo tempui. Juk ne kiekvienas visuomet turi galimybę su savimi nešiotis kuprinę, sustoti ir laukti, kol bus galima juo pasinaudoti. Taigi, šiandien geriausias pasirinkimas yra planšetiniai kompiuteriai, kuriuos labai paprasta visur nešiotis su savimi ir pasinaudot, kai tik prireikia.

Planšetiniai kompiuteriai suteikia galimybę labai mobiliai naudotis šiuo įrenginiu. Gana didelis ekranas leidžia pamatyti daugiau informacijos bei lengviau su ja sąveikauti. Naršant internete nebereikia nuolat priartinti bei atitraukti vaizdų norint geriau matyti reikiamą turinį, kaip tai neretai daroma išmaniajame telefone,. Didelis šio įrenginio ekranas taip pat suteikia galimybę informacija dalintis su šalia esančiais žmonėmis. Tai gali būti filmai, nuotraukos, žemėlapiai ir pan. Planšetiniai kompiuteriai – nepakeičiami per keliones. Ilgai veikianti jų baterija ir belaidis ryšys leidžia bet kada gauti reikiamą informaciją.

Jei nusprendėte įsigyti planšetę, turite labai gerai pagalvoti apie jos programinės įrangos pasirinkimą. Šiuo metu operacinės sistemos tarpusavyje nesuderinamos ir, manoma, kad tai greit nepasikeis. Išskiriami du operacinės sistemos tipai: iOS ir Android. Apie kiekvieną ir pakalbėkime kiek plačiau.

Operacinė sistema iOS yra naudojama visuose “Apple” nešiojamuose įrenginiuose. Būtent su iPad bei iOS šiai kompanijai ir pavyko sukurti pirmąjį itin populiarų planšetinį kompiuterį. Vėliau ši mada išplito ir persikėlė ir į kitas platformas. “Apple” išleidžia gana nedaug įrenginių versijų, todėl galima tikėtis, jog naudodami šią operacinę sistemą neturėsite problemų su įrangos atnaujinimu. Planšetes su iOS operacine sistema puikiai galima suderinti ir su Windows bei Linux, tačiau geriausiai šiuos įrenginius išnaudoja MAC OS X naudotojai. Norint naudoti iOS reikalinga iTunes programinė įranga. Ji sinchronizuoja įrenginio programėles, kontaktus, kalendorių, dokumentus, media (video, audio, nuotraukos). “Apple” yra itin pedantiškai programėles kurianti, todėl iš jų galima tikėtis  kiek aukštesnės kokybės nei įprasta ir labai patogaus valdymo.

Operacinė sistema “Android” pasuko visai kitu keliu negu iOS. Dėl atviro kodo ji tapo prieinama bene visoms kompiuterinę įrangą kuriančioms kompanijoms. Būtent dėl šios priežasties įrenginius su “Android” operacine sistema kuria begalė kompanijų, pvz., Samsung, LG, HTC, Asus, Sony, Acer ir kt. Toks didelis kompanijų kiekis sukuria ir itin didelę konkurenciją, todėl “Android” įrenginiai pirmauja prieš kitus gaminius. Be to, gamintojai kuria daugybę skirtingų planšetinių kompiuterių, todėl matoma didelė gausa skirtingo dizaino ir specifikacijų įrenginių. Kita vertus, toks didelis standartų neturintis įmonių kiekis, smarkiai apsunkina darbą programinės įrangos kūrėjams. Juk jiems reikia tinkamai palaikyti didelį kiekį skirtingų prietaiso dalių bei raiškų santykių. Kadangi “Android” globoja Google, tai tiek planšetiniuose kompiuteriuose tiek ir kituose nešiojamuose įrenginiuose galima rasti daugybę integruotų Google siūlomų programų, pvz., Gmail, Youtube, Chrome, Google Maps, Google Drive.